شما اینجا هستید

آخرین مطالب » دیدار سفرای نروژ و آلمان با استاندار خراسان رضوی
نویسنده : ادبی

به گزارش مشهدفردا، یعقوبعلی نظری در این دیدار گفت: سالهاست تحت تاثیر تحولات کشورافغانستان، میزبان پناهندگان این کشور هستیم، ایران در این سال‌ها از این مهمانان پذیرایی کرده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: در شهر مشهد و اردوگاه مخصوص این میزبانی انجام می‌شود، اخیرا نیز با تحولات افغانستان، سیل پناهندگان افغانستانی بیشتر شده و امکانات و ملزومات بیشتری نیاز است تا از این مهمانان پذیرایی کنیم.

نظری گفت: این موضوع انسانی مشترک بین همه کشورهاست که کمک همه کشور‌ها به خصوص کشور‌های آلمان و نروژ در این خصوص قابل تقدیر است، امیدواریم با همکاری بیشتر بین کشور‌های مختلف بتوانیم بیشتر به این پناهندگان خدمت کنیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: در بخش اردوگاهی در تربت جام نیاز بیشتری داریم، تا خدمات مطلوب تری داده شودسفیر آلمان در ایران در این دیدار گفت: به دلیل شرایط کرونایی در ۲ سال گذشته فرصت سفر به مشهد میسر نبود، تاثیر شرایط جدید افغانستان روی خراسان رضوی کاملا قابل درک است.

“هانس اودو موتسل” افزود: خراسان رضوی به لحاظ همجواری با افغانستان بیشتر از تحولات آن کشور متاثر می‌شود و به همین دلیل این استان برای تمرکز خدمات و اعتبارات در این زمینه انتخاب شده است.

سفیر نروژ در ایران نیز گفت: حضور در مهمانشهر فرصتی برای یادگیری بیشتر است، با مسوولان کشورمان در خصوص تحولات در ایران بعد از بحران افغانستان و کمک‌هایی که در این خصوص می‌توان انجام داد، مذاکراتی خواهیم داشت.

“سیگوال هاوگه” افزود: برای سازمان‌هایی نظیر سازمان امور پناهندگی نروژ که در خراسان رضوی فعال است دریافت به موقع مجوز‌های ضروری مورد نیاز است و نیاز است مساعدت لازم در این خصوص صورت گیرد.

پایگاه اطلاع رسانی مشهد فردا | خبری ، فرهنگی ، ورزشی