شما اینجا هستید

آخرین مطالب » رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: جذب زائر و گردشگر در مشهد بر اساس ملاک‌های دینی باشد

به گزارش مشهدفردا، غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری  خراسان رضوی  در این مراسم که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، با بیان این‌که آنچه در توان داریم پای کار می‌آوریم به شرط آن‌که آنچه شما نیز در توان دارید انجام دهید، اظهار کرد: انتظار ما این است که جامعه حرفه‌ای هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی بهتر از گذشته برنامه‎ ریزی کنند و جذب گردشگر و زائر را با رعایت ملاک‌های دینی انجام دهند، لازم نیست وقتی زائر به مشهد می‌آید دنبال خدمات بی ارزش باشیم.

وی تصریح کرد: زمینه مشهد زیارت است و باید صنعت گردشگری حول زیارت را متفاوت از گذشته پیگیری کنیم و حتی با نگاه اقتصادی هم اگر برای جوان مشهدی یا خراسانی شغل ایجاد کنیم امام رضا (ع) خوشحال می‌شود.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تاکید کرد: راه‌اندازی شعبه همیاران صلح توسعه حل اختلاف خراسان رضوی برای تقویت فعالان صنعت گردشگری، هتلداری و دفاتر خدمات مسافرتی است چون اختلافاتی در این جامعه بزرگ طبیعی است.

فعالیت ۴۵۰ شعبه همیاران صلح در خراسان رضوی

محمود رفسنجانی، معاون قضائی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و رئیس توسعه حل اختلاف استان نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر ۴۵۰ شعبه حل اختلاف در حال فعالیت داریم و تلاش می‌کنیم شعبه‌های همیاران صلح را به ۸۰۰ شعبه افزایش دهیم.

وی با اشاره به عملکرد همیاران صلح در سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته تعداد ۱۸ هزار و ۳۴۴ پرونده به همیاران صلح ارجاع شده که ۱۱ هزار و ۸۶۰ پرونده آن مختومه شده است. تعداد ۶۶۲۰ پرونده تقریبا معادل حدود ۵۰ درصد پرونده‌های مختومه با سازش و صلح مختومه شده است.

پایگاه اطلاع رسانی مشهد فردا | خبری ، فرهنگی ، ورزشی