شما اینجا هستید

آخرین مطالب » روزانه ۲۵۰۰ تن اقلام اساسی غذایی در مشهد توزیع می‌شود

به گزارش مشهدفردا، شکوه میرشاهی گفت: در شرایط کنونی بین ۸۰ تا ۱۰۰ تن گوشت قرمز، ۳۵۰ تا ۴۵۰ تن گوشت مرغ، ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن تخم‌مرغ، ۳۵۰ تن شکر، ۴۰۰ تن برنج، ۲۵۰ تن روغن و بین ۸۵۰ تا ۹۰۰ تن گندم برای آرد خبازی‌ها در این شهرستان توزیع می‌شود.

وی گفت: به عنوان نمونه از حدود ۴۰۰ تن گوشت مرغ توزیعی در مشهد حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد به مصرف رستورانها می رسد و اگر کمتر از این مقدار مرغ در مشهد توزیع شود با کمبود و ایجاد صف مقابل واحدهای پروتئینی در این کلانشهر مواجه خواهیم شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرماندار مشهد جمعیت این شهرستان را حدود چهار میلیون نفر عنوان کرد و افزود: این اقلام باید با نرخ مصوب توزیع شود و البته مقداری از این اقلام در قالب طرح‌های تنظیم بازار با نرخ‌های پایین توزیع می‌گردد، مانند توزیع شکر با نرخ کیلویی ۱۴۰ هزار ریال که هم‌اکنون در فروشگاه‌های منتخب در حال انجام است.

میرشاهی با اشاره به شرایط کنونی بازار بیان کرد: در حال حاضر اگر کالای احتکار شده در مشهد کشف شود، با نرخ مصوب متناسب با تاریخ تولید بلافاصله به بازار عرضه می‌گردد، به عنوان مثال روغن با نرخ چند ماه قبل اگر به عنوان احتکار کشف شود با نرخ قبلی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه ده‌ها تن کالای احتکار شده در مشهد کشف می‌شود، گفت: در هفته های اخیر ۴۰ نانوایی متخلف در مشهد مهر و موم و تعطیل شده است که البته ۲۸ نانوایی از این تعداد مجوز نداشته‌اند و این تعداد نانوایی با استفاده از نشت آرد از نانوایی های یارانه‌ای، آرد خود را تامین می‌کردند.

پایگاه اطلاع رسانی مشهد فردا | خبری ، فرهنگی ، ورزشی