شما اینجا هستید

آخرین مطالب » صف‌های طولانی نانوایی‌ها در مشهد برچیده شد

به گزارش مشهدفردا، شکوه میرشاهی بیان کرد: به دلیل کاهش نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها  شاهد تعطیلی خودسرانه و فعال نبودن شماری از این واحدهای صنفی طی روزهای گذشته در شهرستان مشهد بوده‌ایم.

وی بیان کرد: نانوایی‌های تعطیل و غیرفعال در مشهد مدعی نداشتن آرد بودند که طی بازرسیها مشخص شد، آرد به میزان کافی در بیشتر نانوایی‌ها موجود و علت اصلی توقف فعالیت این واحدها سوء استفاده این نانوایان و عرضه خارج از شبکه  آرد به قیمت آزاد بوده است.

معاون فرماندار مشهد گفت: این نظارت ویژه بر نانوایی‌ها با مشارکت ۱۰۰ تیم بازرسی و الزام نانوایی‌ها به افزایش ساعات پخت‌نان، برخوردهای شدید قضایی و ابطال پروانه کسب متخلفان صورت گرفته است.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مشهد گفت: سهمیه خردادماه نانوایان در ۲۵ اردیبهشت‌ماه در سامانه تخصیص شد و همچنین برای ۳۰۰ نانوایی منتخب مشهد سهمیه فوق‌العاده آرد به منظور پخت نان از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴، علاوه بر سهمیه ماهیانه تخصیص یافت.

میرشاهی شمار نانوایی‌های شهرستان مشهد را ۲ هزار  ۳۱۹ واحد عنوان کرد و گفت: از این تعداد نانوایی هزار و ۱۷۳ واحد با آرد یارانه‌ای و هزار و  ۱۴۶ واحد با آرد نیمه یارانه‌ای نان پخت می‌کنند.

وی ادامه داد: از مجموع نانوایی‌های یاد شده ۳۴۵ واحد مربوط به نانوایی‌های روستایی در شهرستان مشهد است.

پایگاه اطلاع رسانی مشهد فردا | خبری ، فرهنگی ، ورزشی