شما اینجا هستید

آخرین مطالب » هواشناسی خراسان رضوی هشدار سطح نارنجی صادر کرد

به گزارش مشهدفردا، از مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، در این اطلاعیه آمده است: فعالیت این سامانه بارشی از عصر امروز در خراسان رضوی آغاز می‌شود و تا روز جمعه ادامه داد که طی این مدت قوع بارش‌های رگباری در نواحی شمالی، شمال غرب و برخی از نواحی مرکزی استان همراه با رعد و برق در برخی نقاط بارش تگرگ و آبگرفتگی و سیلاب دور از انتظار نیست.

بر این اساس با توجه به تقویت و گسترش جریانات ناپایدار و مرطوب شمالی بر روی استان، انتظار می‌رود طی امروز(چهارشنبه) و فردا بر حجم و میزان بارش‌ها در خراسان رضوی افزوده شود و  احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی در نواحی مستعد استان پیش‌بینی می‌شود.

بر طبق اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی، پیامد عملکرد این سامانه جوی باعث وقوع افزایش حجم بارش در روز چهارشنبه در شهرستان‌ها و مناطق قوچان، درگز، نواحی غربی کلات نادری، ارتفاعات و دامنه‌های بینالود و هزار مسجد می‌شود. همچنین برای روز پنجشنبه بیشترین میزان بارش در شهرستانها و توابع درگز، قوچان، کلات‌نادری، ارتفاعات و دامنه‌های بینالود و هزار مسجد، نواحی شمالی سبزوار، فریمان، نواحی شمال غرب تربت‌جام، صالح‌آباد و مشهد مقدس پیش‌بینی می‌شود.

همچنین این سامانه بارشی، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت را در پی دارد که بر این اساس ضمن توصیه به عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی بر فراهم‌آوردن  تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت وزش باد تاکید شده است.

پایگاه اطلاع رسانی مشهد فردا | خبری ، فرهنگی ، ورزشی