شما اینجا هستید

آخرین مطالب » ۱۲۵ هزار سبد معیشتی در استان خراسان رضوی توزیع شد

به گزارش مشهد فردا ، سردار جباری،جانشین قرارگاه اجتماعی و امنیتی شهید برونسی اظهارداشت: این بسته‌های معیشتی با همکاری گروه‌های جهادی، خیرین و پایگاه‌های بسیج تهیه شده  و قرار است تا اخر این هفته بین نیازمندان  توزیع شود.

سرتیپ دوم رسول جباری افزود:بخشی از این بسته‌ها شامل مرغ، حبوبات، ماکارونی، روغن و برنج به ارزش ۷۵۰ هزار تومان به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی توزیع شده است و بقیه آن نیز در روز شهادت فاطمه زهرا (س) بین نیازمندان استان توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش عمده این میزان کمک مومنانه با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خراسان رضوی و بقیه با کمک نهادهای دیگر از جمله شهرداری، بهزیستی، کمیته امداد، آستان قدس رضوی و گروه‌های جهادی به ارزش کلی حدود یک میلیارد تومان تهیه شده است.

آیت الله سیداحمد علم الهدی،امام جمعه مشهد نیز در این مراسم اظهارداشت: اجرای  طرح مواسات که به امر مقام معظم رهبری است در استان ما هنوز ادامه دارد.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: ثواب طرح نذر فاطمی  نصیب روح حاج قاسم سلیمانی ،مردی که جانش را برای امنیت همه مردم فدا کرد.این حرکت مواسات و همدلی حرکتی مبتکرانه است و مردم همه باید سعی کنند تا حد توان در این طرح به هم نوعان خود و کسانی که نیاز دارند کمک کنند.

وی افزود: در صدر اسلام و در زمان پیامبر (ص) وقتی که یهودیان باغ‌های فدک را به عنوان جزیه به پیامبر اسلام دادند ، آیه نازل شد که آنچه که بدون جنگ و خونریزی به دست بیاید مربوط به خدا و رسول است که جبرییل نازل شد و به رسول خدا فرمود فدک را به فاطمه (س) هدیه بده و رسول خدا هم همین کار را انجام دادند که امیر مومنان (ع) و فاطمه زهرا(س) همه عواید آن را بین فقرا تقسیم می‌کردند و حتی به اندازه قوت خانوده خود از آن سهم بر نمی‌داشتند.

علم‌الهدی عناون کرد: بعدها همین فدک را از فاطمه زهرا (س) با این استدلال که پیامبران از خود ارث بر جا نمی‌گذارند غصب کردند در حالی که باغات فدک ارث نبود بلکه هدیه خدا و رسول خدا به فاطمه زهرا (س) بود.

پایگاه اطلاع رسانی مشهد فردا | خبری ، فرهنگی ، ورزشی