خبر

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی تاکید کرد، بهره‌وری بهینه از موقوفات در دستور کار آستان قدس رضوی

به گزارش مشهد فردا به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع خبرنگاران به برنامه های آستان قدس رضوی در زمینه افزایش بهره وری از موقوفات حضرت رضا(ع) اشاره کرد و افزود: به برکت امام هشتم(ع) و به برکت اخلاص مردم دل داده به امام رضا(ع)، در سال های متمادی موقوفات و زمین هایی در اختیار آستان قدس رضوی قرار گرفته است که برای بهره وری بهینه از آن ها برنامه ریزی کرده ایم.
وی با بیان اینکه اقتصاد آستان قدس رضوی بر پایه نذر و وقف استوار است، تاکید کرد: هیج درآمدی در آستان قدس رضوی به جز نذورات مردم و موقوفات وجود ندارد و به همین دلیل ساز و کارهایی برای نظارت بر کیفیت بهره وری از اموال و هزینه کرد نذورات تعریف شده است.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: قبل از آغاز خدمتم در آستان قدس رضوی، سیستم های نظارتی در درون آستان وجود داشت که زیر نظر تولید فقید فعالیت می کرد، اما در دوره جدید احساس کردیم که علاوه بر نظارت های درون سازمانی، ایجاد نظارت های برون سازمانی هم ضرورت دارد.
وی بیان کرد: برای اولین بار زمینه ورود موسسات حسابرسی برون سازمانی به آستان قدس رضوی فراهم شده است، به طوری که بر فعالیت تمامی شرکت ها و بخش های درآمدی و هزینه ای آستان برای بهبود مدیریت در هزینه و درآمد نظارت می شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: در سنوات گذشته، به ندرت مجامع عمومی شرکت های زیر مجموعه آستان قدس رضوی برگزار می شد، اما اکنون برگزاری مجامع و حسابرسی شرکت ها به روز شده است.
وی با بیان اینکه بستر لازم برای نظارت همگانی بر عملکرد آستان قدس رضوی فراهم شده است، ادامه داد: زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت رضا(ع) در صورت داشتن هرگونه نقد، پیشنهاد یا شکایت می توانند با استفاده از ساز و کار تعریف شده، نکات مدنظر خود را به صورت مستقیم به سازمان مرکزی آستان قدس رضوی و بخش های نظارتی منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *