خبر

ارائه بیش از ۳۰۰۰ خدمت پزشکی در پایگاه پایش سلامت دهه فجر حرم رضوی

به گزارش مشهد فردا ، محمود ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: بیش از یک هزار زائر و مجاور از خدمات پایگاه پایش سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی که به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ در بست شیخ طبرسی حرم مطهر رضوی برپا شده است تا ۱۵ بهمن سال جاری بهره‌مند شدند.
وی با تأکید بر اینکه زائران دو سوم مراجعان این پایگاه سلامت ویژه دهه فجر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) را در این مدت به خود اختصاص داده‌اند، گفت: ۷۴۹ نفر از خدمات سنجش میزان قند خون، ۹۲۲ نفر از خدمات سنجش میزان فشار خون، ۶۷۷ نفر از ویزیت پزشک، ۸۴۲ نفر از خدمات محاسبه شاخص توده بدنی یا BMI و ۱۵۰ نفر از خدمات مشاوره تغذیه به صورت رایگان در چهار روز نخست دهه فجر استفاده کردند.
ابراهیمی افزود: این پایگاه پایش سلامت با توجه به اهمیت و ضرورت سنجش میزان فشار و قند خون به منظور پیش‌گیری از بیماری‌های غیرواگیر به‌ویژه قلبی و عروقی در راستای ارتقای سطح آگاهی زائران و مجاوران این آستان مقدس در حوزه بهداشت و درمان با مشارکت فعال خیرین حوزه سلامت و خادم‌یاران سلامت این بنیاد دایر شده است.
مدیر توسعه امور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی تصریح کرد: این پایگاه پایش سلامت تا دوشنبه، ۲۲ بهمن سال جاری، همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در بست شیخ طبرسی حرم مطهر رضوی آماده ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم است.
گفتنی است، بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در زیر مجموعه معاونت علمی این آستان مقدس با هدف ایجاد هم‌سویی و هم‌افزایی در تمامی بخش‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان این آستان مقدس برای تأمین انتظارات عموم مردم به‌ویژه اقشار محروم و حرکت در راستای الگوسازی فعالیت‌های حوزه سلامت حول محور بارگاه مطهر رضوی در سال ۱۳۹۶ تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *