خبر مطلب ویژه

شهردار : حافظ سرمایه های گذشته درحوزه دیپلماسی شهری همچون دبیرخانه شهرداران جهان اسلام هستیم .

محمد رضا کلایی در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در زمینه دیپلماسی شهری و ادامه روند برگزاری اجلاسیه های بین المللی همچون متروپلیس و جامعه ایمن گفت : دستاوردهایی در حوزه ارتباط بین الملل داشته ا یم که در حال حاضر، نیز برای ما سرمایه محسوب می شود . همچون موضوع حضور پر قدرت در متروپلیس ، UCLG یا صندوق توسعه شهرها که دبیرخانه آن نیز در مشهد قرار دارد .

وی با اشاره به دبیرخانه شهرداران جهان اسلام که به مناسبت مشهد ۲۰۱۷ در مشهد راه اندازی شد گفت : این دبیرخانه را در مشهد نگه داشته ایم و درسال ۲۰۱۹ قرار است که تحویل بیروت شود . ولی سعی می کنیم حافظ این سرمایه ها باشیم .اما هدف گذاری واقدام اصلی که مد نظر مدیریت شهری است استفاده از دیپلماسی شهری برای موضوعات عمومی و رونق بخشی به شهر است . دروضعیت تحریم ها نهادهای رسمی امکان تعامل سریع کمتری نسبت به مدیریت شهری که یک نهاد عمومی است دارند . لذا شهردار مشهد راحت تر می تواند ارتباط برقرار نماید. لذا ما استفاده از دیپلماسی عمومی یا همان دیپلماسی شهری را در این موضوع موثر میدانیم . وی با اشاره به این موضوع افزود : اما یک بخش از ان سرمایه این است که سرمایه گذاران و سرمایه پذیران با ما همکاری داشته باشند وما باهدف رونق بخشی به اقتصاد شهر و ایجاد اشتغال و بهبود برند شهر مشهد در حوزه سرمایه گذاری و سرمایه پذیری این موضوع را پیش ببریم .

قابل ذکر است دبیرخانه شهرداران جهان اسلام که به مناسبت مشهد ۲۰۱۷ وبه ابتکار دبیرخانه شهری پایتخت فرهنگی جهان اسلام و با حضور ۴۰ نفر از شهرداران جهان اسلام در اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار گردید و تا کنون هیچ اقدام عملی در این خصوص انجام نشده است . قابل ذکر آنکه دربیانیه پایانی این اجلاس مقرر شده است در سال ۲۰۱۹ شهر ” قبیری” از کشور لبنان برگزار کننده اجلاس آتی این دبیرخانه باشد . وهر دوسال یک بار به یکی دیگر از کشورها منتقل گردد .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *