فرهنگی

تمثال مشاهیر ایرانی در مترو مشهد

ایستگاه‌های مترو مزین به تمثال مشاهیر ایرانی می‌شود

رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در بازدید از خط سه قطار شهری از مشابه سازی معماری داخلی ایستگاه های مترو مطابق با تمثال مشاهیر ایرانی خبر داد.

ایستگاه‌های مترو مزین به تمثال مشاهیر ایرانی می‌شود
به گزارش  مشهد فردا به نقل از شهرآراآنلاین، مجتبی بهاروند در بازدید از روند عملیات اجرایی خط سه قطار شهری مشهد، به رعایت مسائل فرهنگی و تاریخی در نمای ظاهری و معماری ایستگاه هایی که به نام مشاهیر ایران نامگذاری شده اند اشاره کرد و تصریح کرد: برخی از ایستگاه ها مزین به نام مشاهیر ایرانی در عرصه های مختلف علمی و ادبی است و در نظر داریم فرم ظاهری ایستگاه ها مشابه آرامگاه آنها بوده و تمثالی از آنها نیز محل ایستگاه نصب شود تا نماد و نمایشی ازبخشی از فرهنگ و تاریخ غنی ایرانی باشد و برای مسافران تداعی کننده یاد و خدمات آن مشاهیر باشد.
وی میزان پیشرفت پروژه ها را رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: بنا به گفته پیمانکار پروژه برنامه زمانبندی اجرا درهر دو مسیر خط ۲ و۳ از زمان پیش بینی شده جلوتر است.
وی با بیان اینکه عمده مشکلات این بخش کمبود منابع مالی است، گفت: امیدواریم با تزریق یک میلیون و ۲۰۶ هزار دلار از محل فاینانس مشکلات مالی پروژه خط ۲ و۳ قطار شهری حل شود.
بهاروند اظهار کرد: نحوه انتخاب پیمانکار می توانست طبق شیوه مرسوم در دنیا به صورت برگزاری مزایده باشد تا فرصت برای حضور پیمانکار های مختلف با توانمندی های مختلف فراهم شود.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در توضیح محدودیت هایی که مجموعه اجرایی پروژه خط ۲و۳ قطارشهری با آن مواجه بودند، گفت: در خصوص استفاده از برخی از فن آوری ها و تکنولوژی های روز دنیا به دلیل تحریم محدودیت هایی وجود داشته است اما حسن این چالش در استفاده از توان ومحصولات داخلی بود که امیدواریم محصولات داخلی از کیفیت، استاندارد و دوام کافی که برایشان تعریف شده برخودار بوده و در ادامه کار دچار مشکل نشوند.
وی جابه جایی روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر از شهروندان در فاز یک خط ۲ را با توجه به حجم پروژه مطلوب ندانست و گفت: بهره برداری از این خط با توجه به تعداد مسافری که جابجا می کند و شرایط ایستگاه های آن که فقط با هدف تبلیغات بوده و حاکی از عدم رعایت کار کارشناسی و دقیق بر روی پروژه است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر از تلاش مجموعه شهرداری به منظور بهره برداری از خط ۲ تا میدان شریعتی قبل از سال جدید خبر داد و افزود: سعی می کنیم با رعایت کلیه استاندارها ادامه مسیر خط ۲ قطار شهری تا قبل از آغاز سال جدید به بهره برداری برسد.
بهاروند اتصال خط یک به خط ۲ قطار شهری در میدان شریعتی را کمک بسیار بزرگی به کاهش ترافیک عنوان کرد و گفت: برای افتتاح فاز دوم خط ۲ قطار شهری تا میدان شریعتی عجله نمی کنیم و در نظر داریم اتصال این دو خط به یکدیگر با رعایت همه استانداردها و فراهم سازی کلیه امکانات ایستگاه ها و مسیر عبور تا عید نوروز باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *