علمی و فناوری

رونمایی خودرو فرمول دانشجویی «‌سورنا» در مشهد

به گزارش مشهد فردا به نقل از شهرارا ، با حضور مسئولان استانی و رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای اسلامی شهر مشهد، از خودرو فرمول دانشجویی سورنا با هدف شرکت در مسابقات ایتالیا ۲۰۱۸ رونمایی شد.

رونمایی خودرو فرمول دانشجویی «‌سورنا» در مشهد
 با حضور مسئولان استانی و رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای اسلامی شهر مشهد، از خودرو فرمول دانشجویی سورنا با هدف شرکت در مسابقات ایتالیا ۲۰۱۸ رونمایی شد.
سرپرست دانشجویی تیم سازنده خودرو سورنا گفت: ساخت این خودرو آذر‌ پارسال به دست یک تیم ١٧ نفره از دانشجویان مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.
وحید ریاضی تهرانی افزود: این خودرو مسابقه با هدف شرکت در مسابقات FSAE طراحی شد. وی اظهار کرد: سالانه ٧٠٠ خودرو برای شرکت در این مسابقات ساخته می‌شود و شرکت‌های خودروسازی قطعات مخصوص برای آن‌ها تولید می‌کنند.
وی گفت: قرار است خودرو سورنا ٢٠-٢۴ تیر‌ماه سال آینده در پیست ریکاردوی ایتالیا و در مسابقات SAE شرکت کند. ریاضی تهرانی افزود: گروه صنعتی نانو‌طراح، معاونت پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد، شرکت ایران‌خودرو خراسان رضوی، گروه صنعتی پارت‌پلاستیک، شرکت مگاموتور، گروه بازرگانی عدالتی و شرکت همگر توس از جمله حامیان اجرای این پروژه بودند.
وی اظهار کرد: برای ساخت این خودرو، تاکنون ٨٠٠ میلیون ریال هزینه شده است که این رقم با هزینه قطعات یدکی مورد‌نیاز برای شرکت در مسابقه، به یک میلیارد و ۴٠٠ میلیون ریال می‌رسد.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این مراسم گفت: خوشحالم که با تمام محدودیت‌ها، محرومیت‌ها و فشار‌هایی که یک کار نوآورانه دارد، این خودرو با همت دانشجویان این دانشگاه ساخته شد.
محمد کافی افزود: فناوری نماد علم است و ساخت این خودرو علاوه‌بر آنکه مفید بودن دانش و علم دانشجویان را ثابت کرد، اعتماد‌‌به‌نفسی ویژه به دانشجویان و جوانان شهر و کشور هدیه داد.
وی از دانشجویان سازنده این خودرو و اعضای هیئت علمی گروه مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد که مسئولیت هدایت گروه سازنده را بر عهده داشتند قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *