فرهنگی

جشنواره فیلم فجر امسال باشکوه تر از گذشته برگزار می‌شود

در گفت‌وگو با شهرآراآنلاین رییس اداره سینمایی استان خراسان رضوی گفت: مقدمات لازم برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان خراسان رضوی صورت گرفته و منتظر اعلام دستورات اجرایی از ستاد تهران هستیم تا امسال جشنواره را باشکوه تر از سال گذشته برگزار کنیم.
ملیحه فلاح-به گزارش مشهد فردا به نقل از شهرآراآنلاین، عباس خوش آهنگ عنوان کرد: کار ستاد شروع شده و پیش بینی‌های اولیه صورت گرفته و نیز جلساتی با استانداری، مسئولین شهری، هنرمندان مشهدی و انجمن‌های هنری برگزار شده است که به زودی استارت کار خورده خواهد شد.

وی اظهار داشت: هر سال این انتقاد وارد بود که، ما در مشهد جشنواره فیلم نداریم و تنها اکران هم‌زمان فیلم ها با تهران را داریم. این کاملا صحیح است اما ما اجازه ورود به بحث داوری و یا رای گیری از مردم را نداریم ولی سعی خواهیم کرد برنامه های جنبی و تخصصی‌تر برای هنرمندان داخل استان داشته باشیم.
رییس اداره سینمایی استان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: امسال در نظر داریم ضمن برگزاری ورکشاپ‌هایی تخصصی از هنرمندان خراسانی که در تهران فعال هستند دعوت نماییم و نیز هر روز از جشنواره را  به نام یکی از هنرمندان برجسته نام گذاری و در آن روز از آن هنرمند دعوت کنیم تا در سینما و در بین مردم حضور داشته باشد.
خوش‌آهنگ گفت: یکی از آثاری که امسال در جشنواره فیلم فجر از مشهد خواهیم داشت، فیلم سینمایی “زنانی که با گرگ ها دویده‌اند”، به کارگردانی امیراطهر سهیلی خواهد بود، که کارهای تدوین آن در حال اتمام است.
وی بیان کرد: برای فیلم سازانی که آثارشان به جشنواره فجرراه یافته است، برنامه‌های ویژه‌ای خواهیم داشت.
رییس اداره سینمایی استان خراسان رضوی گفت:  امیدواریم بتوانیم با کسب اجازه از وزارت‌خانه، فیلم‌های کوتاه و ویدئوهای ساخته شده توسط هنرمندان مشهدی در سال اخیر را در یک سالن اختصاصی و جدا از جشنواره به اکران عمومی درآوریم و در معرض رای گیری شهروندان خراسانی قرار دهیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *