فرهنگی

اجلاس بین المللی جوانان رضوی در مشهد برگزار شد

آیت الله علم الهدی گفت: ما نمی‌گذاریم خط زاویه دار با خداوند، درجامعه حاکمیت کند
به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در اجلاس بین المللی جوانان رضوی در مشهد جوانان رضوی گفت: ما با هر جریانی که قدرت یابی کند و با خط ما یعنی همان خط و اصول خدا، زاویه داشته باشد مبارزه می‌کنیم و نمی‌گذاریم خط زاویه دار با خداوند حاکمیت کند.

وی تاکید کرد: هر جریانی که با اصول ما نسازد، برای ما مطرود است و باید از جریان‌های سیاسی طرد کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز در جهان سیاست، جامعه مدنی غربی را به عنوان اصل ارزشی تعریف کرده اند؛ طبق این جریان اگر افراد در فکر آزاد وارد فعالیت سیاسی شوند، آن جامعه توده‌ای و ضد ارزش است، اما اگر فرد اسیر حزب شود و آزادی و استقلال شخصی و فردی خود را از دست بدهد جامعه مدنی است و طبق نظر غربیها جامعه مدنی جامعه پیشرفته و مدرن و در مقابل آن جامعه توده‌ای یک جامعه غیر ارزشی و غیر مدرن است.

آیت الله علم الهدی گفت: جامعه ما نه جامعه مدنی غربی  و نه جامعه توده‌ای است ؛جامعه ما جامعه الهی است که اصول و قوانینی دارد.

وی افزود:اسلام دین آزادی فکر و اندیشه است و طبق آیه قرآن بصیرت و بینش سیاسی باید برای افراد جامعه مشخص باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به فرهیختگان سیاسی و فرهنگی گفت: شما باید موقعیت اجتماعی خود را در دنیا بدانید؛ نقطه ضعف و قوت خودتان  در برابر دشمنان ،جریان های دشمن و شگردهای دشمن را بشناسید که این همان بصیرت است.

آیت الله علم الهدی افزود: آیه “من اتبعنی” شامل تک تک افراد می‌شود، یعنی شامل جریان نظام و رهبری نظام و افرادی است که در مشاغل اجتماعی موقعیت خود را شناسایی کرده اند تا دنیا را به طرف خدا دعوت کنند.

وی گفت: اگر بصیرت حاصل شد، خط شما خط با بصیرت است که می توانید دنیا را به طرف خدا بکشانید و حاکمیت او را تثبیت کنید؛اگر راه ما با بصیرت نباشد و وابسته باشیم و یا  شگردهای شیطانی را به نفع خود جرح و تعدیل کنیم، نه راه ما بصیرت دارد و نه مردمی که به طرف ما می آیند، با بصیرت هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بصیرت مردم ایران در حماسه ۹ دی  افزود: حماسه افتخارآفرین ۹ دی نمایشگاه تبعیت مردم از رهبری و بیانگر واقعیتی است که در خط‌دهی به جوان انقلابی امروز اثر شایسته دارد.

آیت الله سید احمد علم الهدی گفت: قانون ما قانون خدا و حاکم ما امام معصوم  (ع) است و اکنون در زمان غیبت پشت سر ولایت حرکت می‌کنیم.

وی  افزود:خوشبختانه کشور ما در موقعیت مقتدرانه است و مشکلات منطقه جز با اراده ایران قابل حل نیست، پس باید با سعی در حاکمیت الله و ترویج این تفکر ارزشمند و ولایی به سوی آینده حرکت کنیم.

نخستین اجلاس بین المللی جوانان رضوی با حضور بیش از ۸۰۰  نفر از جوانان فعال در تشکل های رضوی کشور و  ۱۷  میهمان خارجی از کشورهای اسلامی و دیگر کشورهای جهان امروز در مشهد آغاز شده است.

در این اجلاس ۱۰۰۰ نماینده تشکلی و بیش از ۲۰ شخصیت‌ بین‌المللی حضور دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *