خبر علمی و فناوری

لزوم مشارکت تمامی سازمان ها در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بر لزوم مشارکت تمامی سازمان هادر پیشگیری از بیماری های غیر واگیر تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در چهارمین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان، با بیان اینکه تغییر سبک زندگی موجب بروز و گسترش بیماری های غیر واگیر در کشور شده است اظهار داشت: به طور حتم مشارکت و همکاری سازمان های عضو کارگروه نقش اثر گذاری در پیشگیری و کاهش بیماری های غیر واگیر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد متولی سلامت در سطح استان به شمار می رود تاکید کرد: مشارکت تمامی سازمان ها، این دانشگاه را در دستیابی به اهداف حوزه بهداشت و درمان و ارتقاء سلامت جامعه کمک خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه با اشاره به اینکه امنیت غذایی زیر بنای سلامت جامعه محسوب می شود تصریح کرد: موضوع تغذیه و امنیت غذایی از دوران جنینی تا پایان عمر در سلامت افراد اثر گذار است و تلاش در راستای تحقق آن به طور حتم موجب ارتقای سلامت جامعه خواهد شد.

دکتر دارابی با اشاره به سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر اظهار داشت: گام های مهمی در جهت تهیه و تدوین این سند برداشته شده است و به طور حتم تحقق اهداف آن در جهت سلامت مردم موثر خواهد بود.

در ادامه این نشست معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گزارشی از روند اجرای مصوبات سومین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در آبان ماه سال جاری در این شهرستان برگزار شد، ارائه داد.

رییس اداره دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان نیز در این نشست گزارشی از نشست کارگروه تابستان ارائه داد و روند اجرای این مصوبات که شامل ، نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان، ساماندهی عرضه شیر خام و لبنیات سنتی، فروشگاه های بدون عرضه دخانیات و توسعه تخت های روان پزشکی در سطح استان است ارائه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *