خبر

امضاء تفاهم نامه هلال احمر و سازمان انتقال خون

به گزارش مشهد فردا به نقل از روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی  ، سازمان هلال احمر خراسان رضوی و سازمان انتقال خون خراسان رضوی درزمینه استفاده از نیروهای داوطلب پزشک و پرستار تفاهم نامه همکاری  امضاء نمودند .

برپایه این گزارش در این جلسه که با حضور دکتر اسلامی مدیرکل انتقال خون استان به همراه دکتر ملیحه ارجمندی رئیس اداره روابط عمومی اداره کل و دکتر احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی و مسوولین و معاونین جمعیت هلال احمربر گزار شد برای نخستین بار در کشور این دو مجموعه در زمینه بهره مندی از توان یکدیگر درجهت هم افزایی بیشتر به توافق رسیدند .

در این دیدار دکتر اسلامی ضمن ابراز خرسندی از این تفاهم نامه ، بیان کرد: انتقال خون و هلال احمر فرشتگان نجاتی هستند که در راه سلامت مردم تلاش می کنند . وی با اشاره به این که انتقال خون سازمانی عام المنفعه بوده و همواره تلاش خود را در کمک به همنوع و ترویج انساندوستی در تمام دنیا بکار می بنددافزود”  این دو سازمان عام المنفعه همواره در کناره هم بوده تا در سوانح و حوادث بتوانند یاری رسان و نجات بخش جان انسانها باشند وی خاطرنشان کرد : امید است با تعاملات بیشتر در مواقع بحرانی و در مناسبتهای مذهبی که میزان مراجعه اهداکنندگان خون به پایگاه ها به بیشترین میزان خود در طول سال می رسد بتوانیم از داوطلبان جمعیت هلال احمر که همیشه با حضور خود در تمام صحنه های ایثار نقش آفرینی کردند استمداد جسته  تا در خدمت رسانی بهتر به اهداکنندگان خون و بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی سالم انجام وظیفه نماییم.

در ادامه این دیدار نیز دکتر احمدی تأکید کردند: با توجه به حضور نیروهای داوطلب سازمان جمعیت هلال احمر در تمام عرصه ها و پیروی از اصول یگانگی این سازمان، جمعیت داوطلبین هلال احمر در خدمت عموم مردم شهیدپرور ایران اسلامی بوده و تمام تلاش خود را در جهت فعالیهای انسان دوستانه آن سازمان عام المنفعه به کار خواهد برد. وی در ادامه اظهار امیدواری نمود که داوطلبان ما در جمعیت هلال احمر به دنبال عقد تفاهم نامه با اداره کل انتقال خون خراسان رضوی، آن اداره کل را در تهیه خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران یاری خواهند رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *