خبر

زنگ گلبانگ انقلاب در مدرسه شهید هاشمی نژاد ۳ مشهد مقدس نواخته شد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی؛

زنگ گلبانگ انقلاب در مدرسه شهید هاشمی نژاد ۳ مشهد مقدس نواخته شد

مراسم نواختن گلبانگ انقلاب اسلامی در دبیرستان شهید هاشمی نژاد سه مشهد همزمان با سراسر کشور با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش مشهد فردا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این مراسم  با بیان اینکه برای نواخته شدن زنگ شور و نشاط و توسعه در جامعه و کشور تنها راه نواختن و به صدا درآمدن زنگ مدارس است، افزود: اگر می خواهیم زنگ انقلاب اسلامی در همه پهنه زمان ها طنین افکن شود راهی نداریم جز اینکه زنگ مدارس را به صدا در بیاوریم زیرا اگر غیر از این باشد جامعه زنگار می گیرد.
وی اظهار کرد: معلمان و دانش آموزان بیش از هر قشر دیگری در پیروزی انقلاب اسلامی موثر بوده اند بنابراین زنگ حیات،زندگی،نشاط، پویایی و موفقیت را باید در زنگ مدرسه جستجو کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، افزود: پراستقبال ترین استقبال مردمی از یک رهبر سیاسی و دینی در دنیا، استقبال از امام خمینی(ره) در فرودگاه تهران در تاریخ ۱۲ بهمن ۵۷ است.
حسینی افرود: متاسفانه به رغم موفقیت ها و رشد های متعدد در عرصه های مختلف کشور با پیروزی انقلاب،در نمایاندن دستاوردها و شکوفایی های انقلاب تا کنون آنطور که باید و شاید موفق نبوده ایم.
وی با بیان اینکه وجود مشکلات در کنار همه پیشرفت ها هم قطعی است، افزود: نظام جمهوری اسلامی ، دولت و رهبری مردم را در کنار و از آن خود می دانند .
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به دستاوردهای مختلف پس از انقلاب در ایران بیان کرد: رتبه ایران در رشد علمی در سال ۵۷ رتبه ۵۲ در جهان بود حال آنکه امروز به رتبه ۱۷ ارتقا پیدا کرده است.
وی افزود: در سرعت رشد علمی نیز هم اکنون کشور ایران رتبه نخست جهان را دارد که این رتبه با میزان تولید دانش و مقالات آی.اس.آی سنجیده می شود.
حسینی با بیان اینکه ایران رتبه نخست جهان در جراحی قلب کودکان دارد، افزود:ایران هم اکنون سومین کشور دنیا در پیوند اعضاء و جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در المپیادهای علمی، انرژی هسته ای،سلولهای بنیادین و نانو است.
معاون استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: موفقیت ایران در بعد از انقلاب در حدی است که هم اکنون ایران جزو هشت قدرت نظامی جهان ، هفت کشور دارای توان موشکی و هشت کشور برخوردار از انرژی هسته ای است.
وی تاکید کرد: برای دستیابی به رشد و توسعه بیش از پیش باید به قدرت دانش،استعدادهای مدارس و ظرفیت های موجود در مدارس توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *