خبر مطلب ویژه

حضور خودجوش ۷۰۰ مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی در پیاده‌روی اربعین

کمیته امداد خراسان رضوی برای مددجویانی که مشتاق حضور در پیاده‌روی اربعین جهت زیارت عتبات عالیات بودند کمک‌هزینه سفر اعطا کرد.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی گزارشی از مددجویان این استان به عتبات عالیات و حضور در پیاده اربعین ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد افشار نیا، معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به حضور گسترده و مشتاقانه مردم در پیاده‌روی اربعین گفت: مشارکت خیران و اشتیاق حضور ۷۰۰ مددجوی خراسان رضوی در همایش بزرگ پیاده‌روی کربلا شرایطی را فراهم ساخت تا خانواده‌های تحت حمایت علاقه‌مند به این سفر با آسودگی خیال بهتری در این برنامه معنوی زیارتی شرکت کنند.
وی با اعلام اینکه کمیته امداد استان به مددجویانی که به‌صورت خودجوش عازم این سفر بودند کمک‌هزینه سفر اعطا کرده است بیان کرد: به هر مددجوی شرکت‌کننده در مراسم پیاده‌روی اربعین ۴۵۰ هزار تومان کمک‌هزینه سفر به‌عنوان تأمین بخشی از هزینه‌ها پرداخت شد.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی هدف از اجرای برنامه‌های فرهنگی و اعزام مددجویان به اماکن زیارتی را تقویت باورهای دینی آن‌ها، ترویج سبک زندگی اسلامی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی معنوی در بین خانواده‌های مددجو عنوان کرد.
افشار نیا ادامه داد: طبق آمار به‌دست‌آمده ۳۰۳ نفر از کارکنان کمیته امداد این استان از شهرستان‌های مختلف نیز در مراسم پیاده‌روی اربعین به عتبات عالیات مشرف شدند.
وی بابیان اینکه کمک نیکوکاران موجب شده تا اعزام مددجویان کمیته امداد به عتبات عالیات و سفرهای زیارتی راحت‌تر انجام شود گفت: خیران می‌توانند با ثبت‌نام در سایت shogheziarat.ir و یا واریز وجوه نقدی با شماره‌گیری# ۰۵۱ * ۸۸۷۷ * از طریق تلفن همراه خود، زمینه حضور حداکثری مددجویان را در اماکن زیارتی فراهم کنند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان رضوی یادآور شد: طرح شوق زیارت به‌منظور مشارکت نیکوکاران برای اعزام آن دسته از مددجویانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌ و در حسرت زیارت مانده‌اند به‌عنوان زیارت اولی‌ها اجرا می‌شود.//

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *