خبر

پیوستن ۱۲۱۰ حامی نیکوکار به طرح اکرام ایتام کمیته امداد در خراسان رضوی

در ماه های محرم وصفرصورت گرفت؛

پیوستن ۱۲۱۰ حامی نیکوکار به طرح اکرام ایتام کمیته امداد در خراسان رضوی

(سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷) ۱۵:۲۵

هزار و ۲۱۰ نیکوکار در ماه های محرم و صفر به منظور همکاری با طرح اکرام ایتام و محسنین، کمک به هزینه های فرزندان مشمول این طرح ها را متعهد شدند.

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی در مورد میزان حامی جذب شده در دوماه محرم و صفر گزارش داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن اسلامی، رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه فرزندان یتیم به علت فوت پدر و محسنین به علت ناتوانی پدر و یا عدم حضور سرپرست مرد در کنار خانواده از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند ادامه داد: خدمات این نهاد در این طرح ها مشمول فرزندان زیر ۱۸ سال می شود.
وی عنوان کرد: در دو ماه محرم و صفر هزار و ۲۱۰ نیکوکار به‌منظور حمایت از فرزندان یتیم و محسنین به مجموعه بزرگ نیکوکاران کمیته امداد خراسان رضوی پیوستند که ۷۵۶ نفر آن‌ها در طرح اکرام، ۴۳۴ نفر آن‌ها در طرح محسنین و ۲۰ نفر در هر دو طرح با این نهاد همکاری دارند.
اسلامی ادامه داد: این نیکوکاران حمایت از دو هزار و ۴۰۹ فرزند یتیم و محسنین را متعهد شدند که هزار و ۳۴۵ نفر آن‌ها پسر و هزار و ۶۴ نفر آن‌ها را دختران تشکیل می‌دهد.
رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: حامی یابی در این طرح در دو ماه محرم و صفر از طریق پایگاه‌های این نهاد در سطح استان مانند مراکز نیکوکاری، دفاتر کمیته امداد و اطراف حرم مطهر صورت گرفته است.
اسلامی تعهد مالی نیکوکاران برای مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین ماهانه ۵۰ هزار تومان تعیین‌شده است بیان کرد: خیران پس از مدت مشخص در استمرار پرداخت می‌توانند به دیدار فرزند معنوی خود بروند و علاوه بر کمک‌های نقدی ماهیانه، نسبت به رفع مشکلات خانواده یتیم تحت سرپرستی اقدام کنند.
رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: نیکوکاران می‌توانند خانواده‌های یتیم و محسنین را در حل مشکلاتی مانند تأمین مسکن مناسب، بیماری سرپرست یا اعضای خانواده، امور تحصیل، ازدواج و اهدای کمک‌هزینه مربوط به آن حمایت کنند.
وی ادامه داد: این اداره اکنون ۱۱ هزار و ۲۹۹ فرزند یتیم و ۹ هزار و ۹۲۴ فرزند محسنین را تحت حمایت دارد که به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهد.
اسلامی از همراهی نیکوکاران تشکر کرد و گفت: اکنون همه فرزندان یتیم دارای حامی و ۴۵۰ فرزند محسنین نیز فاقد حمایت نیکوکاران هستند.
شایسته ذکر است: نیکوکاران جهت دریافت اطلاعات تکمیلی بیشتر و یا پرسش‌های احتمالی می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۲۲۸۱۷۳۲ و ۳۲۲۴۳۳۸۰ با پیش‌شماره ۰۵۱ تماس برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *