خبر علمی و فناوری

سامانه تدارکات الکترونیک دولت ستاد بستر مناسبی برای جلب اعتماد مردم و از بین بردن شایعه ها و تهمت ها فراهم نموده است.”

همایش کارگاه آموزشی سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) به میزبانی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس با حضور مدیران مالی، ذی حسابان، کارپردازان و انبارداران ادارات و سازمان های دولتی، روسای اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی مشهد در محل تالار اجتماعات شورای شهر مشهد مقدس با هدف شفاف سازی معاملات دولتی، جلوگیری از فساد، عدالت اجتماعی و حمایت از تولید داخل و تسهیل در ایجاد فضای رقابتی برگزار گردید.
به گزارش مشهد فردا ، آقای خوش نیت سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد مقدس ضمن تاکید بر اهمیت شفاف سازی در کلیه عملکرد های مالی افزود: خوشبختانه سامانه ستاد از نظر امنیتی در سطح بالایی طراحی شده تا دستگاه‌های مسئول با دقت بیشتری بر فرایندهای اقتصادی دستگاه های اجرایی کشور نظارت داشته باشند. ایجاد فضای رقابتی سالم برای تولید کنندگان و تقویت صنعت کشور با توجه به تلاش های دشمنان برای القای فضای یاس و ناامیدی مبنی بر عدم شفافیت مالی و از نظر ابعاد روانی جامعه و تقویت سرمایه اجتماعی بسیار حائز اهمیت است. سامانه ستاد بستر مناسبی برای جلب اعتماد مردم و از بین بردن شایعه ها و تهمت ها فراهم نموده است.
آقای خوش نیت در ادامه بیان داشت : تعداد کمی از دستگاه های اجرایی سطح شهرستان هنوز از این ظرفیت بالقوه استفاده نکرده و میبایست هرچه سریعتر نسبت به فعال سازی و بهره برداری از سامانه ستاد در دستگاه متبوعه خود اقدام فوری نمایند.
آقای شعربافیان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اظهار داشت: در خصوص الزامات قانونی مرتبط با استفاده همه دستگاهها از این سامانه تمامی موارد در سامانه پیش بینی شده است. وی همچنین بیان کرد : بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان جمع کل معاملات مرتبط دستگاههای استان از طریق این سامانه انجام شده است
مدیران مالی و ذیحسابان ادارات و سازمان های دولتی که در این همایش حضور داشتند با مراحل استفاده از این سامانه در رابطه با فرایند خرید، مناقصه ها و مزایده ها به صورت الکترونیکی از مرحله تقاضا تا دریافت کالا و خدمات آشنا شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *