فرهنگی

برگزاری اولین جشنواره زمستانه شهر مشهد در بهمن ماه ۹۷

معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: اولین جشنواره زمستانه شهر مشهد در بهمن ماه ۹۷ برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: به همت معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و به منظور ایجاد موج جدیدی از حضور زائران و گردشگران شهر مشهد در فصل زمستان (ایام غیر پیک حضور زائرین و گردشگران) اولین جشنواره زمستانه شهر مشهد در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.
وی افزود: بر این اساس، این جشنواره با هدف ارائه خدمات بهتر به زائران و گردشگران، ایجاد زمینه‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی و افزایش رونق اقتصادی شهر مشهد، با مشارکت و حضور بیش از ۶۰ اتحادیه، در سطح شهر مشهد برگزار خواهد شد.
معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: با توجه به عدم بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های شهر مشهد در ایام زمستان، این جشنواره برای نخستین بار در شهر مشهد و با پیشنهاد معاونت گردشگری و زیارت برگزار می‌گردد.
شالچیان گفت: علاوه بر تسهیلاتی که برای حضور و اقامت زائران و گردشگران پیش‌بینی شده است، تخفیفاتی برای خرید و استفاده از اماکن تفریحی و گردشگری نیز فراهم می‌شود تا زائران، گردشگران و مجاوران بتوانند از خدمات و فرصت‌های خرید موجود در شهر مشهد بهره کامل را برده و همچنین نقطه امیدی در راستای بهبود فضای کسب و کار واحد های صنفی و رونق فضای اقتصادی، گردشگری، معنوی و… شهری در سال های آینده باشد.
وی با اشاره به مشارکت ۶۰ اتحادیه افزود: در حال حاضر اتحادیه پوشاک، اتحادیه هتل آپارتمان داران و مهمان پذیران، دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه صنایع‌دستی، شیرینی فروشان، خشکبار، طلا فروشان و … در این جشنواره مشارکت دارند. همچنین تعداد زیادی از مجتمع‌های تجاری با تمام ظرفیت‌های موجود خود در این طرح مشارکت و ارائه خدمات خواهند کرد.
معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در ادامه افزود: یکی از امور پیش‌بینی شده در این جشنواره، تجهیز کلیه واحدهای صنفی عضو شده به خدمات کیف پول الکترونیک و کیو آر کد، در راستای هوشمندسازی واحدهای مشارکت کننده می‌باشد. همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته با اتاق اصناف جوایز ارزشمندی به شرکت کنندگان در این جشنواره ارائه خواهد گردید.
شالچیان تصریح کرد: با توجه به اینکه جشنواره زمستانه مشهد نخستین تجربه شهر مشهد در این خصوص می‌باشد، برگزاری آن زمینه ساز تداوم چنین رویدادی در سال‌های آینده و برند شدن رویداد جشنواره زمستانه مشهد خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد: در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و مشارکت همه جانبه تمام سازمان‌ها، اصناف و غیره، شهر مشهد شاهد تکرار چنین برنامه‌ها و جشنواره‌هایی باشد .
نجمه کیشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *